Demirci : °C
Dil Seçiniz : TR EN

K Yetki Belgesi

Odamız Odalar Birliği tarafından, K yetki belgesi düzenlenmesi için yetkilendirilmiş odalardan biridir.

6 çeşit K Belgesi vardır:

K1: Nakliye sektöründe hizmet veren şahıs veya tüzel kişilerin alması gereken K Belge türüdür.
K1(Ö) ÖZEL AMAÇLI : Oto kurtarıcı, lastik tekerlekli vinç, para/altın gibi değerli kağıt/maden taşıyan zırhlı ve benzeri özel amaçlı taşıtlarla ticari amaçla hizmet veren şahıs veya tüzel kişilerin alması gereken K Belge türüdür.
K1 *(Yıldızlı):Kamyonet ile yurt içi nakliyecilik hizmeti veren şahıs veya tüzel kişilerin alması gereken K Belge türüdür.

K2: Kendine fatura edilmiş ve kendisinin fatura etmiş olduğu kendine ait malların taşınmasının yapılabilmesi için şahıs veya tüzel kişilerin alması gereken K Belge türüdür.

K2 *(Yıldızlı): Kamyonet ile ticari amaçla olmamak ve sadece kendi malını yurtiçinde taşıma yapabilmesi için şahıs veya tüzel kişilerin alması gereken K Belge türüdür.

K3: Ev eşyası ve büro mobilyası nakliyeciliğinin yapılabilmesi için şahıs veya tüzel kişilerin alması gereken K Belge türüdür. 

K3 *(Yıldızlı): Kamyonet ile ev eşyası ve büro mobilyası nakliyeciliğinin yapılabilmesi için şahıs veya tüzel kişilerin alması gereken K Belge türüdür.

 

ODAMIZDA YAPILAN İŞLEMLER 


1- Yeni yetki belgesi düzenlemek 
2- Yetki belgesi el değiştirme(devir) işlemleri 
3- Yetki belgesi değişim işlemleri 
4- Yetki belgesine taşıt ekleme ve düşüm işlemleri 
5- Yetki belgesi yenileme işlemleri 
6- Yönetmeliğin öngördüğü süreler içinde yapılmayan işlemleri bölge müdürlüklerine bildirmek. 
7- Yetki belgesi bilgi güncellemesi 
8- Yetki belgesi iptal işlemleri 

 

 

 Karayolları Taşımacılığı ile ilgili K türü yetki belgeleri (K1,K2,K3) Odamız tarafından tanzim edilmektedir. K Belgesi almak için istenilen evraklara aşağıdaki linkten tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 K Belgeleri için Gerekli Belgeler