Demirci : °C
Dil Seçiniz : TR EN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimciler ve...

Tüm Haberler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimciler ve İl Genç Girişimciler Kurulu üyelikleri için başvurular başladı.
Türkiye’de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek amacıyla, Oda/Borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ile TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu üyelik başvuruları başladı.
Ağustos ayı boyunca devam edecek olan başvuruların üye olunan ilgili oda ve borsaya yapılması gerekiyor.
Konuyla ilgili olarak Demirci Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan duyuruda şu ifadeye yer verildi;
“Kurul üyeliği, ilgili Oda/Borsanın meclis üyesi sayısı ile sınırlı olacağından başvuruların ivedilikle gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.
İl Kadın Girişimciler Kuruluna üye olabilmek için; ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi veya temsilcisi,
İl Genç Girişimciler Kuruluna üye olabilmek için; 40 yaşından gün almamış, ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi veya temsilcisi olması gerekmektedir.
Ayrıca, o ilde bulunan üniversite ya da yüksekokulda görev yapan akademisyenler ve girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri ile birlikte toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de kurul üyesi sayısının %20’sini aşmayacak şekilde kurul üyesi olabilmektedir.
Kurulda yer almak isteyen Kadın ve Genç girişimcilerin Demirci Ticaret ve Sanayi Odamızla iletişime geçmeleri önem arz etmektedir. Ağustos ayı boyunca başvurular alınacaktır” denildi

Haber Resimleri