Demirci : 12°C
Dil Seçiniz : TR EN

YÖNETİCİLERİMİZ ANKARA’DA EGE BÖLGESİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDILAR

Tüm Haberler

   

     YÖNETİCİLERİMİZ ANKARA’DA EGE BÖLGESİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDILAR

    19-22 Aralık 2016 tarihlerinde Ankara’da yapılan toplantı Tobb Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Tobb İkiz Kulelerde gerçekleştirildi.Toplantıya Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Akkılıç ve Oda Meclis Başkanımız Gökhan Yıldızel katıldı.

    Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada terör saldırılarına işaret ederek, zor günlerden geçerken birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.​

     Toplantıda, başvuruları başlayan Nefes Kredisi hakkında bilgilendirmede bulunulurken,  Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nun tedbir paketindeki konular istişare edildi. Ayrıca TOBB Dijital Dönüşüm Projesi, Şirket Kuruluşlarında Tek Durak Ofis Projesi, Mesleki Eğitim Faaliyetleri ile Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi'ne (MEYBEM) ilişkin sunumlar yapıldı.

   Toplantıya katılan Manisa İli Oda ve Borsa Başkanları Ankara programlarının ikinci gününde Ak Parti Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir, İsmail Bilen ile MHP Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile sabah kahvaltısında buluştular. Ankara Anadolu Otel’de gerçekleşen sabah toplantısında Manisa Milletvekilleri ile yaklaşık 3 saat süren bir toplantı gerçekleştiren Oda ve Borsa Başkanları, başta ülke ekonomisi olmak üzere, yaşadıkları bölgelerde karşılaştıkları sorunları Manisa Milletvekillerine ilettiler.

    Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve Manisa Ticaret Borsası’nın ev sahipliği yaptığı toplantıya Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hayati Dolman, Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Manisa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ergün Türek, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şenol Ürgüp, Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, Akhisar Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bahattin Alkın,  Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seyhan, Demirci Ticaret ve Sanayi Odası (Demirci TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akkılıç, Demirci TSO Meclis Başkanı Gökhan Yıldızel, Gördes Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hoşaf, Gördes TSO Meclis Başkanı Turgut Yıldızhan, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (Salihli TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Salihli TSO Meclis Başkanı Süleyman Oral, Soma Ticaret ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Bakır, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (Turgutlu TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Turgutlu TSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler katıldılar.

    Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Manisa Oda ve Borsa Başkanları olarak Manisa’nın sorunlarını, ticari anlamda piyasalarda yaşanan  sıkıntıları ve bu sıkıntıların çözümü noktasında önerilerini sunmak için bu toplantıyı organize ettiklerini belirterek, ‘Oda ve Borsa Başkanlarımız ile TOBB’un Ege Bölge Toplantısına katılmak için Ankara’da bir araya geldik. Bu birlikteliği sağlamışken, Manisa Milletvekillerimiz ile böyle bir toplantıda bizlere iletilen ve de piyasalarda yaşanan sıkıntıları aktarmak istedik. Toplantı davetimizi tüm Manisa vekillerimize illettik. Sayın Uğur Aydemir, Sayın İsmail Bilen ve Sayın Erkan Akçay toplantımızda bizlerle beraber oldular. Kendilerine bir kez daha tüm oda ve borsa başkanlarımız adına teşekkür ediyorum. Katılamayan vekillerimiz de bizlere mazeretlerini ilettiler. Onlara da teşekkür ediyoruz. Bu tür toplantıları daha sık planlamayı düşünüyoruz. İnşallah katılamayan vekillerimiz ile bundan sonra yapacağımız istişare toplantısında bir araya geleceğimizi düşünüyorum’ dedi.

   Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap ise Manisa olarak Ankara’da güçlü bir lobiye her zaman ihtiyaçlarını olduklarını belirterek, ‘Bizler oda ve borsa başkanları olarak Manisa’mızın sorunlarının çözümü noktasında gece gündüz çalışıyoruz. Sayın vekillerimiz de meclis de yoğun bir şekilde çalışmaları sürdürüyorlar. Ülkemiz başta terör belası olmak üzere bir çok sıkıntılarla ile boğuşmakta. Hükümetimizin almış olduğu ekonomik kararlar biz işadamlarını geleceğe umutla bakmamıza sebep oluyor. Öncelikle bu ekonomik kararları hayata geçiren hükümetimize teşekkür ediyoruz. Tabii alınan bu kararlar çerçevesinde uygulamalarda yaşanan sıkıntılar başta olmak üzere, yaşadığımız şehirlerin sorunları bizlere aktarılmakta. Bizlerde böyle bir toplantıda bu sorunlarımızı Sayın vekillerimize Manisa ilinde yer alan oda ve borsa başkanlarımızla birlikte anlatmak istedik. Davetimize iştirak eden vekillerimize teşekkür ediyorum, mazeretleri nedeniyle de katılamayan vekillerimizle de ilerleyen toplantılarımızda bir araya geleceğimizi düşünüyorum. Manisa olarak hep birlikte, bir olursak kentimizin sorunlarını daha kolay çözümleyeceğimize inanıyorum. Sayın vekillerimize sorunlarımızı anlatacağız, iktidar partimizin vekilleri sorunlarımızın çözümü noktasında, muhalefet partisi vekillerimizin de sorunlarımızın takipçisi olacağına inanıyorum ’ diye konuştu.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda oda ve borsa başkanlarında gelen talepleri not alan Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir, İsmail Bilen ve Erkan Akçay, bu organizasyon için oda ve borsa başkanlarına teşekkür ettiler.

Haber Resimleri