Demirci : 12°C
Dil Seçiniz : TR EN

TÜRKKEP TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Tüm Haberler

Odamız Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda “Yasal Zorunluluk Olan KEP Adresinizi Aldınız mı? E-İmza Nedir? Nerelerde Kullanılır?” başlıklı toplantıda e-dönüşümün iki önemli ayağı Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile e-İmza masaya yatırıldı.

Okan Dedeoğlu KEP Mevzuatı ve kullanım alanları hakkında sunumu gerçekleştirdi. Dedeoğlu “KEP Mevzuatı ve Neden Yasal Olarak KEP Almak Zorundayız?” başlıklı bir konuşma yaptı. Dedeoğlu ayrıca Türkkep sisteminden Kep’in nasıl kullanıldığını da gösterdi. Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen toplantı büyük ilgi gördü.

Türkiye’de Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmetleri, e-Fatura, e-Defter, e-İmza ve e-saklama hizmetlerinin hepsini bir arada sunulan toplantıda KEP sistemi sayesinde; ticari, hukuki ve resmi işlemlerin çok daha güvenli, hızlı, verimli ve tasarruflu şekilde gerçekleştiği, özellikle kağıda dayalı işlemlerden kaynaklanan yüksek maliyetleri ve çevresel zararları en aza indirirken, iş süreçlerini de hızlandırdığı üzerinde duruldu.

Okan Dedeoğlu konuşmasının sonunda katılımcılara Türkep’in kullanılması ve KEP’in yasal boyutu hakkında bilgi sunarak KEP ile birçok işlemlerin internet üzerinden yapılabileceğini aktardı.

Haber Resimleri